Antalya’da Gezilecek Yerler Listesi

Tatilini Antalya’da geçirmek isteyenler ya da hayatına kısa bir kaçamak molası vermek isteyenler buraya! Tatil boyunca neler yapabileceğiniz ve Antalya’nın tadını nasıl çıkarabileceğiniz konusunda mutlaka aklınızda birkaç fikir vardır. Biz de sizin tatilinize belki katkıda bulunur düşüncesiyle küçül bir liste hazırladık. Göz atmaya ne dersiniz? 

Antalya
  • Likya Yolu

Tatil yürüyüş yapmadan olmaz. Şehir içerisinde kalabalıkta adım atmaya çalışmak yerine hemen Likya Yolu’na yönünüzü çevirin. Fethiye ile Antalya arasında olan bu bölge harika bir trekking alanıdır. Bir yandan yürürken bir yandan da Gelidonya Feneri’ni seyre dalabilirsiniz. Geçireceğiniz her dakikaya değer. 

(Gelidonya Feneri Türkiye’nin en iyi manzarası ödülüne sahip!)

  • Karain Mağarası 

Kendinizi sadece bir mağarada değil, bambaşka bir frekansta ya da bambaşka bir dünyada hissetmenizi sağlayacak olan Karain Mağarası mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Bu arada hala kazı çalışmaları devam ediyor ve mağaranın yeni bölümleri keşfediliyor. Sadece bir günlüğüne Antalya’ya gidecek olsanız bile uğramanız şart. Neden mi? Gidince anlayacaksınız. 

(Karain Mağarası’nın  Dünya Mirasla Listesi’ne alınması için önerildi.)

  • Antalya Müzesi 

Tarihi iliklerinizde hissetmenizi sağlayacak olan enfes bir müze! Müze gezmeyi sevmeyenler bile bu eşsiz yerde adeta kendini kaybediyor. Muhteşem eserler var ve neredeyse her döneme ait tarihi eserleri görme şansını elde edebiliyorsunuz. Antalya Müzesi aynı zamanda tarihi eserlere çok daha yakından bakabileceğiniz ender müzelerden biridir. 

(Antalya Müzesi, 1. Dünya Savaşı yıllarında tarihi eserlerin yağmalanmasını önlemek amacıyla kurulan ilk müzedir.) 

  • Düden Şelalesi 

Antalya’da bir yandan gezerken diğer yandan da serinlemek isteyenlerin rotası Düden Şelalesi oluyor. Muhteşem bir doğaya sahip olması yeterli bir neden olduğundan fazla söz söylemeye gerek duymuyoruz. Gidiniz, geziniz, görünüz. 

(Düden Şelalesi’nin hemen yanında bir de mağara var. Adeta gizli kalmış bir güzellik çünkü pek kimse bilmiyor. İçine girebilirsiniz! ) 

Peki, Nerede Kalmalı? 

Bu soruya yanıt Antalya otelleri de olabilir, pansiyonlar, bungalov evler ya da yazlıklar da… Aslında sorunuzun yanıtı bizde değil, Tatil Sepeti internet sitesinde. Hemen tıklayarak bir araştırma yapın, fiyatlara göz atın ve yerinizi seçerek rezervasyonunuzu tamamlayın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir