Çekmeköy Ulus Pazarı Nerede?

Her şeyi bir arada bulabilmenin mümkün olduğu üstelik hesaplı bir alışveriş imkanı sağlayan sosyete pazarları her semtin gözdesi haline gelmiştir. Son dönemde mağazalardan ve avmlerden alışveriş yapmanın bütçeyi çok zorlamasıyla  pazarlar kurtarıcı rol oynamaya başladı. Ucuzluğuyla cep dostu olmasının yanında samimi ortamıyla pazar alışverişleri oldukça keyiflidir de.  Yolu düşenlerin kaçırmaması gereken sosyete pazarı olarak da bilinen Çekmeköy Ulus Pazarı farklı konseptiyle kendini diğer pazarlardan ayırııyor. Yaklaşık iki sene önce yeni yerine taşınmış olan pazar eski pazar alanından 550-600 metre mesafe uzaklıkta yer alıyor.

Pazar özellikle mevsimsel geçişlerde büyük kolaylık sağlayan kapalı alanıyla diğerlerinden farklılaşıyor. Kapalı alan olması sebebiyle yağmur, yağış, soğuk, sıcak etkilerinden korunaklı rahat bir alışveriş imkanı sağlamış oluyor. Hem eski pazar dizilimine göre daha düzenli hem de aranılan her şey daha kolay bulunabilir durumda. Alt katında otopark bulundurması özel aracıyla gelecek olanlar için güzel bir imkan ve üstelik çevre trafiğini de fazla kilitlememiş oluyor. Aynı zamanda wc, dinlenme alanı, terasıyla bir pazara göre lüks sayılabilecek kolaylıklar sağlıyor.  Peki İstanbul Sosyete Pazarları arasında yer alan Çekmeköy Ulus pazarı fiyatları nasıldır? Çekmeköy Ulus pazarında neler var merak ediyorsanız okumaya devam…

Çekmeköy Ulus Pazarı nerede?

sosyete pazarı
Çekmeköy Ulus Sosyete Pazarı

Pazar Anadolu yakasındadır. Adındanda anlaşılacağı üzere Çekmeköy’de yer almaktadır. Dudullunun ilerisindedir. Bu sosyete pazarının yeni adresi Necip Fazıl Caddesi ile Aydın Menderes Caddesi’nin köşesindedir. Çekmeköy Spor Salonu’na  3-4 dakika yürüme mesafesindedir.

Çekmeköy Ulus Pazarı hangi durak?

Hamidiye durağına 5-6 dakika yürüme mesafesindedir. Ya da diğer bir seçenek olarak Senem Sokak’tan 6-7 dakikalık uzaklıkta yer alır. Çekmeköy Spor Salonu tarafından gelenler içinse 3-4 dakika sürecek daha yakın bir mesafededir.

Çekmeköy Ulus Pazarına nasıl gidilir?

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler için Çekmeköy Ulus pazarına giden otobüsler şunlardır; 9T, 14R, 522ST, 131T, 10 gibi otobüsleri kullanabilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak Ümraniye çarşıdan Dudullu yönüne doğru giden minibüsler. Ümraniye’ye ulaşım sağladıktan sonra, Ümraniye çarşıdan ya da daha ileride Can Park Avm tarafından Ümraniye- Şahinbey minibüsleri ile pazara en yakın mesafede ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çekmeköy Ulus pazarı ucuz mu?

İçerisinde binlerce tezgah bulunduran bu pazarda her şeyin uygun fiyatlısını bulmak mümkün. Ne alırsan 3.5- 5 lira olan çeşitli tezgahlarda ev dekorasyonundan cam bardak, tabak, parça mutfak eşyaları, parfüm, makyaj ürünleri bulmak oldukça kolay.

Aynı zamanda elişi standlarına da göz gezdirmekte fayda var. Toplu siparişlerinizde el işi, çeyizlik ihtiyaçlarınızı piyasadaki fiyatlardan daha uyguna getirebilirsiniz.

Çekmeköy Ulus pazarı mı Kadıköy Salı pazarı mı daha ucuz?

Anadolu yakasının bu iki sosyete pazarı da çeşitlilikte sınır tanımıyor. Ucuzluk konusunda da birbirleriyle yarışır durumda oldukları söylenebilir. Çekmeköy Ulus pazarı çok daha düzenli olduğu için aranılan ürünün yorucu olmadan bulunması, pazarda dolaşırken fiyat karşılaştırması yapabilmeyi kolaylaştırıyor. 5 liraya seç al kot pantolanlar, 20 liraya tarz gömlekler gördü bu gözler! Ortalama 100-150 liraya alt-üst bir kaç kıyafet kobini yaparak buradan ayrılabilirsiniz. Üstelik Salı pazarıyla karşılaştırıldığında Çekmeköy sosyete pazarındaki ürünler mağaza kalitesinde. Kumaşlarının beklenilen pazar kalitesinin üzerinde olmasıyla biliniyor bu Çekmeköy Ulus pazarı!

Çekmeköy Ulus pazarında giysi bölümünde neler satılıyor?

Çanta, ayakkabı, mont, ceket, iç giyim, pijama, spor giyim, elbise, takı ve ihtiyaç duyup duyamayacağınız her şeyi görmeniz mümkün. Giysi bölümü pazarın çoğunlunu kapsıyor. Bu sebeple çeşit bol. Ayrıca çakma ürünler ya da ihraç fazlası ürünler de Çekmeköy Ulus pazarında fazlasıyla yer alıyor. Levis jean, Lacoste, Armani, Mavi jean, Tommy Hilfiger, Adidas, Nike gibi bir çok markanın kalitesi iyi çakma ürünlerini bulabilirsiniz.

sosyete pazarı
Çekmeköy Ulus Sosyete Pazarı

Çekmeköy Ulus Pazarı hangi gün?

Çekmeköy Ulus pazarı günleri sadece Cumartesileri. Her haftasonu Cumartesi günü pazar kuruluyor. Cumartesi günleri bu pazarda keyifli ve kaliteli bir alışveriş yaparak geçirip, hafta içine motive bir şekilde başlayabilirsiniz.

Çekmeköy Ulus Pazarında gözlemeyi almadan geçmeyin!

Tabi pazarlar insanı yoruyor ve acıktırıyor. Bu sırada müthiş gözleme kokularını alabilirsiniz. Her sosyete pazarında gözleme bulunur ama buradakinin lezzeti bir başka. Tadına bakmadan dönmemenizi öneririm. Onca yorgunluğun üzerie çok iyi geliyor. Yalnız uyarayım tadı damağınızda kalıyor, öbür hafta tekrar sırf gözleme yemek için gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir