Beylikdüzü Pazarı Nerede, Pazara Nasıl Gidilir, Ne Alınır?

İstanbul’un en büyük ve en revaçta pazarları içinde ilk beşte sayılan Beylikdüzü Pazarı, modernliği ve düzeniyle de parmakla gösteriliyor. Sosyete pazarları arasında çoktan yerini alan pazar, mahallesinin değişiminden sonra bir ara tahtını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalsa da, günümüzde yine eski popülerliğine ulaştığı görülüyor.

Beylikdüzü Pazarı Nerede? 

Pazar Beylikdüzü ile Büyükçekmece’nin ortasında bulunan Beykent’in göbeğinde kuruluyor. Tam adresi vermek gerekirse de, Adnan Kahveci Mahallesi, Anadolu Caddesi No:14.

beylikduzu-pazari

Beylikdüzü Pazarına Nasıl Gidilir?

”Peki biz pazara nasıl geleceğiz?” diyorsanız, o da kolay. Beylikdüzü’nden bu pazara geliyorsanız neredeyse her mahalleden pazara ücretsiz kalkan servisler olduğunu belirtelim. Başka ilçelerden gelenler de üzülmesin, Avcılar’dan direkt Beylikdüzü Pazarına giden minibüslerle ulaşım mümkün. Ayrıca daha uzaktan gelenler de metrobüsten Haramidere durağında inip, pazara giden minibüslere binebilirler. Ben kendi aracımla geleceğim diyorsanız, metrobüsün son durağında bulunan Beykent’e gelin ve Perlavista AVM’nin arkasındaki sokaktan ana caddeye paralel ilerleyin. Elinde pazar arabası olan insanları izlediğinizde, aradığınız yere ulaşacaksınız. Ayrıca arabanızı nereye park edeceğinizi de düşünmenize hiç gerek yok. Çünkü Beylikdüzü Pazarı hem açık, hem de kapalı otopark alanlarına sahip.

Beylikdüzü Pazarı Hangi Gün Kuruluyor? 

2006 senesinden beri kurulan Beylikdüzü Pazarı, pazar günleri kuruluyor. Birçok kişinin tatil gününe denk geldiği için de oldukça kalabalık oluyor.

Beylikdüzü Pazarı Kaça Kadar Açık?

08:00-18:00 arasında açık olan pazar, yaz döneminde kapanış saatini uzatabiliyor.

Beylikdüzü Pazarında Neler Satılıyor? 

Birçok sosyete pazarında olduğu gibi bu pazarında giyim üzerine odaklandığını söylemek yalan olmaz. Beylikdüzü Pazarını, diğer pazarlar içinde bu kadar popüler yapan elbette en başta satılan ürünlerin çeşitliliği ve kalitesi. Fakat bunun dışında da bir sürü etmen var. Bunların ne olduğuna, Beylikdüzü pazarında neler var sorusuna ve bu pazarın hangi ürünlerle ön plana çıktığı konusuna gelecek olursak.
Son dönemde belediyelerin üstü kapalı pazar yerleri yapmaya başladıklarını biliyoruz. Bunların en güzel örneklerinden biri de Beylikdüzü Pazarı. Üstü kapalı olduğu için kışın soğuktan, yazın güneşten korunabiliyor, alışverişinizi havadan en az şeklide etkilenerek, rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Ayrıca açık ve kapalı garajları, kameralarla sürekli izlenmesi, giysi satılan alanların tam ortasına konan soyunma kabinleri ve tuvaletleri ile ziyaretçilerin her ihtiyacı düşünülmüş durumda.

Beylikdüzü Pazarı İhraç Fazlası Ürünleri Sergiliyor

Kalite, marka, orijinal. Bu kelimelerin karşılığı bu pazarda. İhraç fazlası orijinal ürünler, çok kaliteli taklitler, markasız ama başka yerde bulamayacağınız birçok model burada.
Son moda yırtık kotlardan, kısacık şortlara, boy boy elbiselerden, her desen ve renkte tişörtlere, mevsimine göre mayolara, kazaklara, montlara ihtiyacınız olan ve bir hafta önce bir ünlünün üzerinde gördüğünüz o son moda giysilere burada rastlayabilirsiniz. Elbette aldığınız giysilere uygun aksesuarlar ve ayakkabılarda da envaiçeşit model olduğunu söylememe gerek yok. Topuklular, spor ayakkabılar, sandaletler, babetler, botlar, çizmeler ne ararsanız var. Ayrıca moda gözlüklerin birebir taklitleri, parfümler, eşarplar, tokalar, saatler, her çeşit bijuteri ürünü, rengarenk çoraplar, bereler, atkılar, şapkalar, iç çamaşırları, makyaj malzemeleri ve kadınların olmazsa olmazı çantalar. Eğer sürekli saçlarınızı boyatmak istemiyorsanız ama farklı renkleri kullanmayı seviyorsanız, bunun için de hem gerçek hem de sentetik perukları bulabileceğiniz, bunları denerken bile çok eğleneceğiniz bir stant da olduğunu belirteyim.

Ev Dekorasyonunuz İçin de Göz Atmalısınız

Elbette pazarda sadece kıyafetler yok. Evinizin ihtiyacı halılar, perdeler, lambalar, yatak örtüleri, salon örtüleri, havlular, her çeşit mutfak ürünü, desen desen porselen ve cam bardak ve tabaklar, hatta teraryum malzemeleri bile satana rastlıyorsunuz (çok güzel cam vazo modelleri olduğunu söylemeliyim). Eğer telefonunuza kılıf veya ekran filmi bakıyorsanız, bunu da piyasanın çok altına mal etmeniz mümkün. Bir de salonda kullanılan, vazoları, tabakları, süsleri seviyorsanız, kesinlikle ışıl ışıl modellerden gözünüzü alamayacağınız harika bir satıcı var burada. Saraylara layık varaklı aynalar da bulunuyor bu satıcıda.
Bütün paranızı üste başa yatırmadıysanız, sebze meyvenin de her çeşidini burada bulabilirsiniz. Fakat ilk gördüğünüzü almayın, çünkü fiyatlar çeşitlilik gösteriyor. Ama şunu söylemeden de geçemeyeceğim, bence bu pazarın gıda da öne çıkanları taptaze balıkları ve muhteşem turşuları. Beylikdüzü pazarında özellikle turşu almadan geçmeyin!

Beylikdüzü Pazarı pazar alanında ne yenir? 

Eeee gezdik, tozduk, eğlendik ve karnımız acıktı. O zaman size 30 adet gıda satış alanı olduğunu ve bunların pazarın hemen karşısında, gürültüden biraz daha uzak ve hepsinin önünde oturma yerleriyle sizlere hizmet etmeye hazır olduğunu belirteyim. Ayrıca yiyecek seçenekleri de epeyce var. Balıktan, köfteye, dönerden, el açması gözlemeye ve çeşitli sıcak soğuk içeceklere.

Beylikdüzü Pazarı Fiyatları Ucuz Mu?

Şimdi geldik Beylikdüzü Pazarı fiyatları nasıl sorusunun cevabına. Aslında bir çok sosyete pazarı içinde en uygun fiyatlara sahip olduğunu söylemeliyiz. Birbirinden kaliteli giysileri 5 lira, 10 lira gibi oldukça ucuz fiyatlara alabiliyorsunuz. Elbette markalı ürünlerde bu fiyatlar biraz daha yükselebiliyor. Ama yine de piyasanın çok altında. Ancak gıda da maalesef bu uygun fiyatları göremiyoruz. Market fiyatlarıyla yarışan etiketlerle karşılaşınca şaşırmayın, üstelik marketteki gibi tek tek seçme imkanınız da yok.

Beylikdüzü Pazarı’na Alternatif Başka Pazarlar Var Mı?

Beylikdüzü’nde farklı bir pazar yeri mevcut değil fakat Beylikdüzü’ne gelenler bilir, Beylikdüzü ile Esenyurt’u bir yol ayırır. Bu yolun bir tarafında Beylikdüzü Pazarı, diğer tarafında Esenyurt Pazarı. Biri pazar günü, diğeri cumartesi günü. Ama iki pazarı karşılaştırmamız gerekirse, Esenyurt Pazarı kesinlikle ürün çeşitliliği ve kalitesiyle Beylikdüzü Pazarı ile kıyas kabul etmez. Sadece bölgenin değil, İstanbul’un da en gözde pazarlarından olan, kalitenin, şıklığın, çeşitliliğin ve uygun fiyatların adresi Beylikdüzü Pazarı ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

Bu pazara da göz atabilirsiniz: Etiler Ulus Pazarı

Etiler Ulus Pazarı Nerede, Ucuz mu? Hangi Tezgahta Ne Var?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir