Bakırköy Cumartesi Pazarı Nerede, Nasıl gidilir, Neler Alınır?

Eğer İstanbul’daysanız ve Bakırköy civarında oturuyorsanız ya da Bakırköy’e yolunuz düşecekse Bakırköy Cumartesi pazarı sizin için biçilmiş kaftan. Aradığınız her ürünü eksiksiz ve geniş bir yelpazede bulabileceğiniz Bakırköy Cumartesi pazarı, size alışveriş yapmanın ötesinde hazlar yaşatacak türden bir yer. Bundan hiç kuşkunuz olmasın, bir kere yolunuzu Bakırköy’e düşürmenizi ve Bakırköy Cumartesi pazarı alanında şöyle bir gezinmenizi acilen öneriyoruz.

Bakırköy cumartesi pazarının en önemli tarafı giysilerin bol miktarda bulunması.
Bakırköy cumartesi pazarında her türlü ürünü bulabilirsiniz.

Alışveriş, hayatımızın en önemli işlerinden ve meşgalelerinden biri. Yiyecek, içecek, ev eşyası, giysi, konfeksiyon ürünleri, parfümeri vs. gibi pek çok şey alıyorsunuz. Bunun için dükkanları, AVM’leri, marketleri ve pazarları alışveriş yapmak için dolaşıyoruz. Fakat saydığımız bu mekanlarda ihtiyacınız olan tek bir kategoriden ürün seçebiliyorsunuz. Örneğin AVM’ye gittiğinizde sadece konfeksiyon ürünleri alabiliyorsunuz veya mahallenizdeki pazara çıktığınızda sadece sebze meyve alabiliyorsunuz. Yani almak istediğiniz herşeyi buralarda bir arada bulmanız mümkün değil. Bu durumda size sosyete pazarı olarak da adlandırılan ihtiyacınız olan herşeyi bir arada bulabileceğiniz Bakırköy Cumartesi Pazarı seçeceğini tavsiye ediyoruz.

Bakırköy Cumartesi Pazarına nasıl gidilir?

Öncelikle Bakırköy Cumartesi pazarı Yenibosna-Aksaray metrosuna oldukça yakın bir mevkide bulunuyor. Bakırköy’e 51A numaralı metroyla geldiğinizde İncirli durağında inerseniz Bakırköy Cumartesi pazarını kısa sürede ulaşabilmeniz mümkün. Halk otobüsleriyle çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bakırköy Cumartesi pazarına giden otobüsler şunlardır: 71 AT Ataköy- Taksim, 72 YT Yeşilköy- Taksim, 81 Yeşilköy- Eminönü, BN 1 Halkalı- Eminönü, BN 2 Küçükçekmece- Eminönü, TH 1 Taksim- Atatürk Havalimanı, B 1 Sirkeci- Halkalı, V 4 Bakırköy- Bostancı, 81 Yeşilköy- Eminönü, M1 Aksaray- Havalanı Metro, M1 A Yenikapı- Atatürk Havaalanı.

bakirkoy-pazari

Bakırköy cumartesi pazarının öne çıkan özellikleri nelerdir?
Pazar geniş bir otoparka sahip, özel araçlarınız ile çok kolay ulaşabiliyorsunuz pazara. Pazar, sabahın erken saatlerinden akşam hava kararana kadar açık. Sabah saat 08.00’da açılıp akşam 18.00’da kapanıyor. Ancak mevsimsel şartlara göre pazarın açılış ve kapanış saatleri değişiyor. Daha çok kadınların uğrak yeri olan Bakırköy Cumartesi pazarı, oldukça geniş bir alana yayılmış durumda.

Kıyafet pazarı muazzam!

Bakırköy cumartesi pazarının en önemli tarafı giysilerin bol miktarda bulunması. Erkek, kadın, çocuk ve yaşlı herkese hitap eden çok sayıda konfeksiyon ürünleri bulunuyor bu pazarda. Ayrıca markaların ihraç fazlası ürünleri ekonominizi sarsmıyor. Pantolonlar, gömlekler, kazaklar, tişörtler, iç çamaşırları ve çoraplar, takım elbiseler ve ayakkabılar Bakırköy cumartesi pazarında bulabileceğiniz ürünler. Bu saydıklarımız günlük hayatta, çarşıda, pazarda ve iş yerinde giyilebilecek kıyafetler. Bütün bu kıyafetlerin dışında abiye kıyafetler bile bulunuyor Bakırköy cumartesi pazarında. Mağazalardan daha düşük fiyatlarla satılan abiyelerin bulunduğu stantlar çok kalabalık oluyor. Bu da doğal olarak abiyelerin kalitesinden ve modaya uygun olmasından kaynaklanıyor. Kısaca her ortamda giyilebilecek ürünlerin bulunduğu Bakırköy cumartesi pazarında yok yok.
Bakırköy Cumartesi pazarı denince akla yalnızca alışveriş gelmiyor. Alışveriş yaptıktan sonra dinlenebileceğiniz mekanlar da var. Özellikle yayık ayranıyla servisi yapılan gözleme, bu pazara uğrayıp da ihmal edilecek şeylerden biri değil. Mis gibi kokan ve yapılışını gördüğünüz gözlemeler alışveriş ritüelini tamamlar nitelikte.

Bakırköy Cumartesi pazarı nelerle öne çıkıyor? 

Yiyecek, baharat, giyim, tekstil ürünleri, hediyelik eşyalar ve kozmetik ürünlerinin tamamını Bakırköy sosyete pazarında bir arada bulmanız mümkün. Sebze, meyve, kumaş, perde, takı, parfüm, çanta, hediyelik eşya, türlü baharatlar hesaplı fiyatlarla satılıyor.

Bakırköy Cumartesi Pazarı fiyatları ucuz mu? 

Ürün çeşitliliği ve her keseye uygun pazar fiyatları Bakırköy cumartesi pazarının en öne çıkan özelliği.
Sebze ve meyveler taze ve diğer pazarlara göre ekonomik olarak daha uygun. Tropikal meyveleri, organik ürünleri ve daha önce hiç görmediğiniz otları bu pazarda kolaycak bulabilirsiniz.

Bakırköy Cumartesi Pazarı kimleri Ağırlıyor? 

Bakırköy Cumartesi pazarı, sadece Bakırköylüleri ağırlamıyor. Pazarın Anadolu yakasından Kemerburgaz’a kadar pek çok müşterisi var. Müşteri sayısının fazlalığı ve dağılımı, Bakırköy cumartesi pazarının ne kadar popüler ve değerli olduğunu gösteriyor.
Bakırköy Cumartesi pazarı, sadece alışveriş yapmak için değil, gezmek, hoşça vakit geçirmek için de gelinebilir Bakırköy cumartesi pazarına. Tatil gününde kurulduğu için size rahatça vakit geçirme olanağı sağlıyor pazar. Önümüzdeki cumartesi, Bakırköy cumartesi pazarına gitmeyi deneyin. Anlattıklarımızdan çok daha fazlasını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bakırköy Cumartesi Pazarı hangi gün kuruluyor?

Tek bir günde hizmet sunan Bakırköy Cumartesi pazarının günleri isminden de çok net anlaşılabileceği gibi cumartesidir. Hafta sonunuzu keyifli bir şekilde geçirmek istiyorsanız cumartesi günü muhakkak Bakırköy’e düşürmelisiniz yolunuzu.

Bu bölgeye çarşamba günü yolunuzu düşürdüyseniz bu pazar da ilginizi çekebilir:

Yeşilköy Çarşamba Pazarı Nerede, Nasıl Gidilir, Ne Alınır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir