Bahçeşehir Pazarı Pazartürk Nerede, Nasıl Gidilir, Ne Alınır?

İstanbul’un Bahçeşehir ilçesinde kurulan Bahçeşehir Pazarı Pazartürk kentin en büyüklerinden birisi konumunda. Pazar, çok eski bir geçmişe sahip olmasa da kısa sürede binlerce insanın uğrak noktası haline gelmiş. Bahçeşehir pazarı Pazartürk halk arasında “Sosyete Pazarı” olarak da geçiyor.

Bahçeşehir Pazarı Pazartürk nerede?

İstanbul’un Bahçeşehir / Boğazköy’deki  Pazartürk, oldukça modern bir görünümde. Birkaç sene önce yeni taşındı buraya. 35 bin metrekare alan üzerine bir kaç yıl öncesinde kurulan pazarın 17 bin metrekaresi kapalı alan içinde. Sokaklarda kurulan diğer semt pazarlarına göre daha düzenli ve ferah bir görünüme hatta bir nevi AVM görünümüne sahip olan pazarın kendine ait büyük bir otoparkının bulunduğunun da altını çizelim. Yürüyen merdivenler gıda pazarı ile giyim pazarını ayırıyor.

bahcesehir-sosyete-pazari
Bahçeşehir Pazarı Pazartürk

Bahçeşehir Pazarı’na nasıl gidilir?

Bahçeşehir Pazarı’na ulaşım için birçok seçenek mevcut. Pazartürk, kendisine ait büyük bir otoparka sahip olduğu için varsa özel aracınızla TEM Otoyolu-Bahçeşehir bağlantı yolunu kullanarak yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler için ise Taksim, Mecidiyeköy, Yenikapı, Bakırköy, Yenibosna ve Avcılar’dan kalkan otobüsler bulunuyor. Ayrıca Bahçeşehir merkezden Pazar yerine servisler de var. Ayrıca Hoşdere bölgesine giden minibüsler ve Altınşehir güzergahından Bahçeşehir’e geçen minibüsler de Pazar yerinden geçiyor.

Bahçeşehir Belediyesi’nin tüm bölgeyi dolaştığı 2 saatte bir ringe çıkan servisleri var. Bu servislere binerek ücretsiz olarak Pazartürk pazarına ulaşabilir  ve yine aynı şekilde dönebilirsiniz. Trafiğin yoğun olduğu dönemlerde servis en mantıklı araç!

Bahçeşehir Pazarı Pazartürk hangi günler kuruluyor?

Pazartürk, salı ve cumartesi günleri açılıyor. En kalabalık ve fazla çeşidin bulunduğu gün cumartesi!

Bahçeşehir Pazarı Pazartürk kaça kadar açık?

Bahçeşehir Pazarı Pazartürk, her hafta 10.00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Her ne kadar İstanbul’un biraz dışında gibi görünse de Bahçeşehir Pazarı Pazartürk sizi alışveriş konusunda oldukça tatmin edecektir.

Bahçeşehir Pazarı Pazartürk Bir Nevi AVM

Bahçeşehir Pazarı’na ilk kez gittiğinizde ortam sizi biraz şaşırtabilir. Çünkü diğerlerinden farklı olarak pazarın içi oldukça planlı. Tezgahlar arasında geniş yürüme aralıkları bırakılması nedeniyle kalabalık olsa daha kolaylıkla yürüyebilirsiniz. Ayrıca üstünün kapalı olması nedeniyle de pazarda dört mevsim sıcaktan ya da soğuktan etkilenmeden alışveriş yapabilirsiniz.

bahcesehir-pazarturk-sosyete-pazari
Bahçeşehir Pazarı Pazartürk

Bahçeşehir Pazarı Pazartürk ve giysi çeşitliliği…

Pazarın en ünlü bölümü giysi ürünlerinin bulunduğu tezgahlar. Eğer aradığınız şey, eğer kıyafet, çanta, ayakkabı, cüzdan gibi şeyler ise burası biçilmiş bir kaftan adeta. Bunların dışında perdelerden, ev dekorasyonuna, çatal-bıçak takımlarından yemek takımlarına, gözlüklerden takılara, halılardan avizelere, kozmetik çeşitlerinden telefon yedek parçalarına kadar, her şey ama her şey burada bulunabilir.

Giysi alanında ya ihraç fazlası ürünler ya da “çakma” adı da verilen replika ürünler yoğunlukla bulunuyor. Sezonun tüm trendlerini buradan da yakalamak mümkün. Dev firmaların vitrinlerini süsleyen, belki de almak isteyip alamadığınız pek çok ürün burada orijinal fiyatının yarısına, hatta daha azına satılıyor. Tezgahlarda hangi markalar yok ki? NetWork, Zara, Berskha, Lacoste, Dolce Gabbana, Armani Jeans, Tommy Hilfiger gibi dünya devleri, burada önünüze geliyor. Tabii replikaları ile. Bu da bunları çok uygun fiyatla alacağınız anlamına geliyor. Ancak bir dakika! Çakma ürünün de bir kalite sıralaması var. O nedenle çok yüksek olmasa da replika ürünler arasında da bir fiyat farkı bulunuyor.

Ayakkabı konusunda da aynı bolluk devam ediyor. 600-700 liraya piyasada satılan modellerin 60-70 liraya çakmaları bu pazarda mevcut. Adidas, Nike, Puma, New Balance, Toms, Channel, Superga, Vans gibi birçok markanın orijinalinden ayırt edilemeyecek seviyede taklitleri uygun fiyatlarla alıcısını bekliyor.

Bahçeşehir, cumartesi günü adeta bir moda başkenti haline geliyor!

Tabii çakma ürünleri bu kadar anlattık diye koca pazarın sadece bunlardan olduğu anlaşılmasın! Markasız, atölye üretimi olan pek çok çanta, ayakkabı, cüzdan ve kemer çeşitleri de burada yer alıyor. Bunları da incelerken hem şık hem de ucuz fiyatlı pek çok ürün bulabilirsiniz. Bahçeşehir Pazarı’nın giysi konusundaki bu bolluğunun altında ise esnafın normalde butik sahibi olan kişilerden olması yatıyor. Buradaki pek çok tezgah sahibi, bir yandan da giyim dükkanı işlettiği için son modelleri, vakit kaybetmeden buraya da getiriyorlar. Bu nedenle Bahçeşehir , cumartesi günü adeta bir moda başkenti haline geliyor! Halk pazarı olsa da pek çok tezgahta kredi kartının geçerli olduğunu hatırlatmakta fayda var. Pazarda akşam saatlerinde ucuzluk başlıyor ve öğlen pahalı bulduğunuz bir ürünü akşam daha uygun ücrete bulabiliyorsunuz. Bahçeşehir pazarı pazarlık yapmanıza da imkan tanır! Hatta pazarlık yapmadan hiç bir şey almayın derim…

Bahçeşehir pazarı Pazartürk gıda konusunda fiyatlar çok da ucuz değil!

Bahçeşehir Pazarı Pazartürk, gıda alanında da büyük bir Pazar. Pek çok sebze meyve çeşidi, şarküteri ürünü, kuruyemiş burada en taze haliyle bulunuyor. Ancak fiyatlar biraz pazar ortalamasının üstünde denilebilir. Esnaf daha çok manavlara benzer bir anlayışta etiketleri belirliyor.

Bahçeşehir pazarı Pazartürk’ün adresi:

Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Atatürk Blv.  Başakşehir/İstanbul

 

Bahçeşehir pazarı Pazartürk dışında ilgilinizi çekecek bir diğer yazı da: Yeşilköy Çarşamba Pazarı

 

Yeşilköy Çarşamba Pazarı Nerede, Nasıl Gidilir, Ne Alınır?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir