Evi büyük göstermenin yolları

Baharın gelmesiyle yaşadığı mekanı yeni baştan dizayn etmek isteyenler ve hali hazırda eline fırçayı boyayı  alanlar ve badana için  kolları sıvayanlar için evi büyük göstermenin yolları bizden…

Badana yaparken evi büyük göstermenin yolları:

Eğer basık tavanlı bir eviniz varsa, evinizin duvarlarını koyu, tavanını açık renge boyayarak bu sorunu çözebilirsiniz. Ama küçükse, modaya uyup asla duvarlarınızı koyu renge boyamayın! Bu evinizin daha da küçük görünmesinden başka bir işe yaramaz.

ev dekorasyonu 1

* Bir odayı canlı, parlak ve dikkat ekici renklerle dekore etmek de odanın görünen hacmini daraltıcı bir etki yapar. Kırmızı, pembe, turuncu ve sarı istediğiniz vurguyu verir. Bu renklerden hareketli ortamlarda en iyi sonuçlar alınır. Mutfağınızı veya bir kısmını bu şekilde dekore edebilirsiniz.

* Canlı ve parlak renklerin iyi duracağı diğer mekânlar, çocukların oyun odası veya yemek odası olabilir. Diğer taraftan, daha sakin ve yumuşak bir atmosfer de arıyor olabilirsiniz. Yeşil, mor ve mavi bu tip bir etki yaratacaktır. Bu renkleri yatak odanızda veya çalışma odanızda da kullanabilirsiniz. Bu renkler, genişleyici ve açıklık hissi veren bir etki kazandırır.

ev dekorasyonu 2

* Fazla renk kullanımı da tıpkı az renk kullanımında olduğu gibi dengesizlik yaratır. Yapıcı etkilerini görebilmek için, renk ölçülü olarak kullanılmalıdır. En uyumlu görüntüleri, renkleri tamamlayıcıları ile birlikte kullandığınızda elde edersiniz.

ev dekorayonu 3

 

* Unutmayın ki, duvarlarınızın rengini değiştirmekle, kullandığınız mobilyalarınızı değiştirmekten, hatta odanın oturumunu yeniden düzenlemekten daha çarpıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Renk düzenlemesini yaparken ele alacağınız ilk şey kendi kişiliğinizdir. Sormanız gereken diğer sorular ise şöyle:

1. Söz konusu mekânda ne gibi aktiviteler yapılacak?

2. Ne kadar ışık alıyor? Temelde aydınlık bir yer mi, yoksa karanlık mı?

3. Ne gibi doğal renkler var? Mekânda ahşap, tuğla veya taş unsurları inceleyin.

4. Dikkat çekici ve canlı bir yer mi istiyorsunuz, yoksa sakin ve durgun mu?

5. Bu mekânda temelde soğuk bir atmosfer mi istiyorsunuz, yoksa sıcak mı?

6. Yüksek bir tavan mı var, yoksa alçak mı?

7. Bu mekânı büyütmek mi istersiniz, yoksa daha küçük görünmesini mi?

8. Mekânın temel şekli nasıl? Dar ve uzun mu, yoksa geniş ve kısa mı?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir